• 31 marca 2021
  • 7 maja 2021
  • wyświetleń: 6135

Czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym - przeniesiona

Zaplanowana na 16 maja czechowicka edycja projektu "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" została przeniesiona na inny termin - poinformowali nas dzisiaj organizatorzy wydarzenia.

bieg tropem wilczym
Czechowicka edycja Biegu Tropem Wilczym - przeniesiona · fot. materiały prasowe

Jak przekazano nam dzisiaj w biurze organizatora biegu - odwołany został majowy termin zawodów. Bieg został przeniesiony na późniejszy czas - nowa data wydarzenie zostanie podana już wkrótce przez organizatora.

Głównym celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Bieg odbędzie się na dystansie 1963 metrów trasą asfaltową. Długość na dystansie 1963 m wskazuje na rok, w którym w walce zginął ostatni Żołnierz Wyklęty Józef Franczak ps. "Lalek".

Według planów organizatorów start biegu znajdować będzie się przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Romualda Traugutta 11, następnie trasa biegu będzie wiodła ulicami: Romualda Traugutta, Towarową i Kolejową, gdzie pod Tablicą upamiętniającą 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości znajdującą się na ścianie Dworca PKP, zostaną złożone kwiaty. Następnie bieg odbywać się będzie dalej ul. Kolejową, ul. Marii Konopnickiej, ul. Józefa Piłsudskiego do Ronda Solidarności, dalej ul. Juliusza Słowackiego, następnie ul. Romualda Traugutta, do mety, która znajdować się będzie przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Romualda Traugutta 11.

Portal czecho.pl objął wydarzenie swoim patronatem.