czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • 17 lipca 2021
  • wyświetleń: 11139

Ligota: mężczyzna utonął w stawie przy ul. Bronowskiej

Wszystkie służby ratunkowe wysłano w środę, 13 lipca przed godziną 18.00 na ul. Bronowską w Ligocie, gdzie według zgłoszenia mężczyzna zniknął pod wodą w jednym ze stawów i nie wypłynął. 57-letniego mieszkańca powiatu bielskiego nie udało się uratować.

Ligota: mężczyzna utonął w stawie przy ul. Bronowskiej
Ligota: mężczyzna utonął w stawie przy ul. Bronowskiej · fot. mp / czecho.pl


Do zdarzenia doszło we wtorek około 17.35 w Ligocie przy ulicy Bronowskiej. Ze wstępnych ustaleń czechowickich policjantów wynika, że 57-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu bielskiego, wszedł do jednego z niestrzeżonych stawów, aby schłodzić się podczas upału, jednak z nieustalonych dotąd przyczyn opadł z sił i zniknął pod wodą. Tonącą osobę zauważył jeden z przechodniów, który natychmiast wezwał służby ratunkowe. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, w tym druhów OSP Ligota z łodzią plaskodenną, pogotowie ratunkowe oraz patrol policji.

Zaginionego mężczyznę udało się odłowić, jednak pomimo podjętej reanimacji lekarz stwierdził zgon. Na miejscu pod nadzorem prokuratora policyjni śledczy i technicy kryminalistyki wykonali oględziny. Do Ligoty przybył również prokurator, który zarządził sekcję zwłok. Dalsze postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

Loading...

mp, sid / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.