czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 26 czerwca 2018
  • wyświetleń: 7962

[ZDJĘCIA] Koła Gospodyń Wiejskich reprezentowały naszą gminę

Około 200 pań, zrzeszonych w 35 Kołach Gospodyń Wiejskich, prezentowało swoje wyroby podczas Przeglądu Potraw Regionalnych "Kulinarne Dziedzictwo Powiatu Bielskiego". Hasłem przewodnim tegorocznego przeglądu, odbywającego się w czasie obchodów 20-lecia Powiatu Bielskiego, było "Przyjęcie weselne".

Koła Gospodyń Wiejskich reprezentowały naszą gminę · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W przeglądzie brały udział 3 Koła reprezentujące Gminę Czechowice-Dziedzice. KGW "Czechowice Górne" w składzie: Grażyna Adamiec, Maria Kłoda, Anastazja Zuber, Barbara Polok, Maria Bartoszek zaprezentowało - kołocz weselny makowo-serowy, roladę z kurczaka, nalewkę truskawkową.

Towarzystwo Przyjaciół Ligoty, reprezentowane przez Małgorzatę Kwaśniak i Marię Szwedę, serwowało jako danie główne - kluski śląskie, roladę śląską z sosem, modrą kapustę z jabłkiem oraz nalewkę miodowo-ziołową.

Na kompletny obiad weselny zaprosiło KGW "Zabrzeżanki" - Izabela Londzin, Barbara Londzin i Elżbieta Kuś. Składał się on z: rosołu wołowo-drobiowego z kluseczkami, pieczeni wieprzowej z sosem i ziemniakami, sałatki z czerwonej kapusty, a na deser - legumina, tort czekoladowy, kołacz drożdżowy z serem, drobne ciasteczka i przepalanka.

Na przywitanie Młodej Pary panie upiekły ozdobny bochen chleba. Kucharki z Zabrzega zadbały też o piękny wystrój stołu weselnego, nad którym zawiesiły duże zdjęcie dawnych uczestników wesela. Aranżację doceniła Redakcja Miesięcznika "Mój Powiat", przyznając im specjalną nagrodę.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.