czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 września 2019
  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 9154

[ZDJĘCIA] XII Familiada osiedlowa na Tomaszówce

W słoneczną sobotę, 14 września na czechowickim MOSiR-ku odbywała się tradycyjna, XII już Familiada Osiedla Tomaszówka.

12. Familiada Osiedla Tomaszówka - turniej siatkarski - 14.09.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W tym roku impreza po raz pierwszy odbyła się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zlokalizowanych na terenie osiedla. Nie była to już - jak to miało miejsce dotąd - wyłącznie siatkarska impreza, choć zawody siatkarskie były tradycyjnie głównym punktem programu.

Turniej siatkarski, który rozgrywano na boiskach MOSiR-ku przez ponad trzy godziny systemem "każdy z każdym", a następnie meczami o poszczególne miejsca, wygrała drużyna Soczki I, zdobywając puchary Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta i Przewodniczącego Osiedla Tomaszówka Janusza Uszoka. Oba trofea zarówno burmistrz, jak i przewodniczący wręczyli zwycięzcom osobiście. Drugie miejsce zajął zespół Soczki II, a trzecie - Martinez (uhonorowany okolicznościowym Pucharem Stowarzyszenia Obywatelskie Forum Samorządowe, który wręczył Paweł Mizera - wiceprezes stowarzyszenia). Na dalszych miejscach uplasowały się zespoły Patrycja Team i Jaga Team. Wszystkie drużyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom sportowy, mnóstwo ambicji i poświęcenia oraz - co najważniejsze - dobrego humoru, który towarzyszył wszystkim zgromadzonym na imprezie mieszkańcom osiedla (i nie tylko) we wspólnej zabawie tego słonecznego, sobotniego dnia. A wspólnie na obiektach MOSiR-ku bawiło się kilkadziesiąt osób!

Wszyscy siatkarze - oprócz medali i gratulacji od burmistrza i przewodniczącego - otrzymali pamiątkowe, miejskie koszulki oraz gry o mieście "Eurobusiness", wydane przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Ponadto, pamiątkowe złote medale i koszulki otrzymali również najmłodsi uczestnicy Familiady, którzy przez cały czas trwania sobotniej imprezy uczestniczyli w licznych grach i zabawach, przygotowanych dla nich specjalnie tego dnia przez organizatorów.

12. Familiada Osiedla Tomaszówka - gry i zabawy dla dzieci - 14.09.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Ponadto, organizatorzy zaproponowali mieszkańcom osiedla liczne atrakcje, gry i zabawy dla dzieci, a także nową, rodzinną zabawę - Rajd "Poznajemy Tomaszówkę i okolice", z cyklu rajdów "Poznajemy Naszą Gminę" organizowanych przez wiele lat dla uczniów czechowickich szkół. Tym razem była to impreza skierowana do całych rodzin i nie tylko - wziąć udział w niej mogą dowolnie zestawione, kilkuosobowe zespoły, a celem wspólnej zabawy jest poszerzenie wiedzy o osiedlu i gminie. Było to połączenie rajdu na orientację z testem wiedzy (z pytaniami tzw. zadaniowymi, dotyczącymi znajomości terenu na trasie rajdu oraz gminy, w tym jej historii), a zwycięzcami byli... wszyscy uczestnicy! Otrzymali oni na mecie rajdu pamiątkowe koszulki oraz gry o mieście. W rajdzie można było wziąć udział zarówno pieszo (także w formule tzw. nordic walking), jak i np. na rowerze - nie czas pokonania trasy był istotny ale odnalezienie określonym punktów terenowych, prawidłowe odpowiedzi na pytania i - przede wszystkim - dobra zabawa!

Przez cały czas trwania imprezy otwarty był punkt gastronomiczny, a uczestnicy zawodów i rajdu otrzymali posiłki.

12. Familiada Osiedla Tomaszówka - podsumowanie - 14.09.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Tradycyjnie patronem honorowym Familiady Osiedla Tomaszówka był burmistrz Czechowic-Dziedzic - Marian Błachut. Organizatorami byli zarząd osiedla Tomaszówka oraz Stowarzyszenie Obywatelskie Forum Samorządowe.

- Dziękujemy Burmistrzowi Czechowic-Dziedzic za ufundowanie pamiątkowych koszulek, nagród i pucharu oraz Zarządom Osiedla Tomaszówka i Stowarzyszenia Obywatelskie Forum Samorządowe - za współorganizację i ufundowanie trofeów. Dziękujemy również Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach - za udostępnienie swoich obiektów, współorganizację i znakomitą współpracę. Zapraszamy za rok! - podsumowują wydarzenie organizatorzy.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.