czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 marca 2021
  • wyświetleń: 2295

"Wstańcie, chodźmy!". Plenerowa wystawa pod kościołem w Kaniowie

Na dziedzińcu kościoła pw. Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie pojawiła się w marcu wystawa plenerowa pt. "Wstańcie, chodźmy". Ekspozycja składa się z plansz przedstawiających przebieg I podróży apostolskiej papieża Jana Pawła II do Polski w dniach 2 - 9 czerwca 1979 r. Została przygotowana przez katowicki oddział IPN, autorami są dr Anna Badura, Ryszard Mozgol i dr Andrzej Sznajder.

"Wstańcie, chodźmy!". Wystawa do obejrzenia pod kościołem w Kaniowie · fot. UG Bestwina


Wystawa zawiera wiele nowych, niepublikowanych albo rzadkich materiałów. Zaciekawi zwłaszcza tych, którzy pamiętają chwilę wyboru Jana Pawła II na papieża; ale również odbiorców młodszych. Wstęp jest całkowicie darmowy. Fotografie oglądano już m.in. we Włoszech, w Bielsku - Białej, a po dwóch tygodniach w Kaniowie, po Wielkanocy, pojadą do Wadowic i do Rybnika.

Wykorzystano zbiory archiwum IPN w Warszawie i archiwów oddziałowych w Krakowie, w Gdańsku i we Wrocławiu; Instytutu Prymasowskiego Stefana Kard. Wyszyńskiego, Polskiej Agencji Prasowej i Polskiego Radia. Do zwiedzania serdecznie zaprasza parafia w Kaniowie, gdzie Jan Paweł II był jeszcze jako kardynał Karol Wojtyła kilkakrotnie, w tym 11.12.1973 r. (pogrzeb ks. W. Kańczugi) i 26.09.1976 r. (stulecie parafii).

mp / czecho.pl, źródło: UG Bestwina

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.