czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • wyświetleń: 800

Powiat chce pomóc partnerowi zniszczonemu przez powódź

Powiat bielski przesyła słowa wsparcia i deklaruje chęć pomocy niemieckiemu partnerowi, dotkniętemu przez powódź. Od 22 lat współpracujemy z powiatem Rhein-Erft w Nadrenii Północnej Westfalii. To okolice Kolonii.

starostwo powiatowe
Powiat chce pomóc partnerowi zniszczonemu przez powódź · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Nasi mieszkańcy z pewnością pamiętają większe powodzie, które dotykały Polskę w ostatnich latach. Za każdym razem włodarze tego niemieckiego powiatu interesowali się naszą sytuacją, oferowali pomoc. Ja to nazywam samorządową przyjaźnią - mówi starosta Andrzej Płonka.

- Z niepokojem śledzimy informacje, które przekazują media na temat powodzi w Niemczech. Obrazy zniszczeń z powiatu Rhein-Erft, z miejsc które dobrze znamy napawają nas ogromnym smutkiem. (...) Stare polskie przysłowie mówi, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Przez 22 lata współpracy naszych powiatów mieliśmy okazję dobrze się poznać, zawsze spotykając się z otwartością i życzliwością. Pomimo tego, że lokalne powodzie nie omijają i naszego terenu, chcielibyśmy zaoferować Wam pomoc - to fragment pisma, które zostało wysłane do Bergheim, stolicy niemieckiego powiatu.

Szacowanie strat u naszych zachodnich sąsiadów cały czas trwa. Media podają, że powódź, która dotknęła zachodnie Niemcy pochłonęła już ponad 150 ofiar śmiertelnych. Wiele osób jest zaginionych, mieszkańcy potracili dorobek całego życia, a zniszczenia na drogach i innym mieniu są ogromne.

mp / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.